بازسازی و طراحی با چوب

طراحی کلبه با چوب

بهتر نیست زمستان خود را با این خلوتگاه رویایی و دنج و ارگانیک که در یکی از ارتفاعات کوه ساخته شده تمام کنیم؟ این اقامتگاه کوهستانی، در کوه های آلپ ایتالیا بازسازی شده و تصویر جدیدی از اقامتگاه های گردشگری در ارتفاعات را به ما ارائه می کند. این پروژه طراحی کلبه با چوب تلفیق سنت و راحتی و کیفیت و از همه مهم تر، استقامت انجام شده.


طراحی کلبه با چوب بازسازی و طراحی با چوب
در ساخت و طراحی کلبه با چوب فاکتورهای مهمی همچون رعایت محدوده کوه های اطراف، سنت های محلی و ارتباط مستقیم با طبیعت منطقه را رعایت کردند و تجربه جدیدی از یک خلوتگاه کوهستانی را رقم زدند. این تیم همچنین جزئیات ریزتری از قبیل ارگانیک بودن همه مصالح، نبود نورپردازی مصنوعی در مسیرهای متصل کننده کلبه ها (جلوگیری از آلودگی نوری و ایجاد امکان لذت بردن از آسمان پرستاره)، ممنوعیت تردد اتومبیل (مسافران در فصل تابستان توسط اتوبوس هتل و در زمستان توسط ماشین برف روبی منتقل می شوند) و … را نیز در نظر گرفتند. همه این تلاش ها در راستای مقاوم سازی ساختمان و البته جلوگیری از صدمه زدن به طبیعت بکر انجام شده.
بازسازی و طراحی با چوب
کلبه های ییلاقی، از آغل های قدیمی بازسازی شدند و ظاهر سنتی و معاصری دارند. برای انجام بازسازی منزل ویلایی ، هیچ یک از سازه های اصلی دست نخورده. چیدمان و طراحی ساختمان هم همچنان یک محیط سنتی و تاریخی در دل دهکده ای کوچک را تداعی می کند. سردرهای اصیل کلبه ها، با تخته های چوبی یکسره و محکمی ساخته شده اند و طرح حفره دار بازیگوشانه ای دارند. وقتی کرکره ها بسته باشند (که باتوجه به آب و هوای منطقه زیاد اتفاق می افتد)، نور از توی حفره ها به داخل کلبه ها می تابد و بازی جذابی از نور و سایه به وجود می آورد. در عین حال این تخته ها درمقابل سرمای سوزناک منطقه از محیط داخل ساختمان جلوگیری می کنند.
بازسازی و طراحی با چوب

بازسازی و طراحی کلبه با با چوب

طراحی و معماری با تخته های چوبی یکسره، فقط مختص بیرون کلبه ها و ساختمان نیست. داخل اتاق ها به لطف تلفیق بافت های غنی مانند روکش های مخمل و ابریشم، عناصر فلزی شکل داده شده، پرده های ضخیم، پارچه های کتان و … از محیط دنج و صمیمی و آرامش بخشی برخوردار هستند. اما مهم ترین نقش را در طراحی داخلی اتاق ها، عنصر چوب ایفا می کند. سازه های سفارشی و دست ساز چوبی متعددی در این اتاق ها به چشم می خورد که زیبایی و حس خوب عناصر ارگانیک را به بیننده منتقل می کنند و جذابیت کل مجموعه را صدچندان می کنند.

بازسازی و طراحی با چوب طراحی داخلی با چوب طراحی داخلی با چوب طراحی داخلی با چوب طراحی داخلی با چوب اجرای چوب در بازسازی اجرای چوب در بازسازی اجرای چوب در بازسازی اجرای چوب در بازسازی اجرای چوب در بازسازی اجرای چوب در بازسازی استفاده از چوب در طراحی داخلی استفاده از چوب در طراحی داخلی استفاده از چوب در طراحی داخلی استفاده از چوب در طراحی داخلی استفاده از چوب در طراحی داخلی

منبع: interiorzine

نوشتن یک دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *