انجام بازسازی

انجام خدمات بازسازی در تهران

بازسازی ساختمان از موضوعات مهم و چالشی در بحث ساخت و ساز است. با افزایش روزافزون بناهای مسکونی و اداری و بالا رفتن عمر این بناها طی سال‌های اخیر، نیاز به انجام خدمات بازسازی در تهران آنها نیز شدت گرفته است. این مورد به‌ویژه هنگامی جدی‌تر می‌شود که موضوع به تعمیرات سطحی و مختصر محدود نشده و از طراحی تا تغییرات اصولی دامنه‌دار باشد. در چنین شرایطی، وجود یک گروه مهندسی کارآزموده و مجریان حرفه‌ای می‌تواند شیوه اجرا و نتیجه نهایی را تحت تاثیر قرار دهد.
برای دستیابی به این مهم، آشنایی با خدمات بازسازی بنا و شیوه اجرای آنها اهمیت زیادی دارد.

ادامه مطلب

بازسازی ساختمان

مراحل بازسازی ساختمان

مراحل بازسازی ساختمان چیست و از کجا باید شروع کنم؟

خرید خانه ای که نیاز به بازسازی دارد، معامله ارزانی خواهد بود اما تعمیر آن زمان و هزینه زیادی لازم دارد و ممکن است تبدیل به پروژه ای زمان بر و پر هزینه شود. اگر براساس این راهکارها عمل کنید و برنامه ای برای مراحل بازسازی ساختمان خود داشته باشد از پس آن برمی آیید.

در این مقاله ما نکاتی را خواهیم گفت که به شما کمک می کند برنامه ریزی بهتری برای بازسازی خانه خود داشته باشید

قبل از خرید همه چیز را بررسی کنید.

تمام گزارش های بازرسی که بخشی از فروش هستند را بخوانید و خانه را به دقت بررسی کنید. متوجه شوید که مشکلات خانه ساختاری هستند یا ظاهری. دیوارها نیاز به تعمیر یا جابجایی دارند؟ یا فقط نقاشی؟ آیا لوله کشی و برق کشی ها جدید و مدرن هستند یا خیر؟
۱- اگر در خانه مورد نظر مدتی است که اقامت دارید، از بازرس بخواهید نگاهی به آن بیاندازد و قبل از شروع پروژه، مشکلات اساسی را پیدا کند. کمک می کند مجبور نباشید یک کار را دو بار انجام بدهید.

ادامه مطلب

بازسازی خانه دو طبقه لوکس

بازسازی خانه دو طبقه لوکس

در این مطلب، تصاویر قبل و بعد از بازسازی خانه دو طبقه لوکس را به شما نشان داده و باهم می بینیم که چطور دیوارهای روشن و کفپوش تیره در کنار هم فضا را مدرن می کنند. این ساختمان ۵ طبقه گرجستانی، در شهر لندن واقع شده. دو طبقه آخر ساختمان اخیرا بازسازی و نوسازی شده.

ادامه مطلب

بازسازی و طراحی با چوب

طراحی کلبه با چوب

بهتر نیست زمستان خود را با این خلوتگاه رویایی و دنج و ارگانیک که در یکی از ارتفاعات کوه ساخته شده تمام کنیم؟ این اقامتگاه کوهستانی، در کوه های آلپ ایتالیا بازسازی شده و تصویر جدیدی از اقامتگاه های گردشگری در ارتفاعات را به ما ارائه می کند. این پروژه طراحی کلبه با چوب تلفیق سنت و راحتی و کیفیت و از همه مهم تر، استقامت انجام شده.

ادامه مطلب

بازسازی ساختمان تجاری

بازسازی ساختمان تجاری کلاسیک

در یک بعدازظهر معمولی، قطب تجاری و داد و ستد دنیا یعنی ساختمان بورس نیویورک، با افرادی پر شده بود که به آرامی به بالا و پایین رفتن خطوط و نمودارها روی مانیتورهای بزرگ چشم دوخته بودند. از آن زمانی که همین ساختمان با داد و فریاد و بلیط های پاره پر می شد زمان زیادی نگذشته. اما امروزه داد و ستدها در سکوت و نظم و در جایی فراتر از ساختمان های خیابان وال استریت انجام می شوند. ساختمان بورس نیویورک ۲۲۶ سال قدمت دارد و از لحاظ فرهنگی بنای مهمی به شمار می رود. در این ساختمان افراد هنوز پشت میزهای خود کار می کنند، غذاهای گوشتی می خورند و جلسات هیئت مدیره برگزار می کنند. زنگ بزرگی که راس ساعت ۹ و نیم صبح، شروع فعالیت بازار را اعلام می کند هم همچنان به وظیفه خود عمل می کند.
برای پروژه بازسازی ساختمان تجاری کلاسیک دو طبقه از ۹ طبقه این ساختمان (ساخته شده در سال ۱۹۰۳)، دو شرکت طراحی داخلی که جایزه های زیادی در مدت فعالیت خود دریافت کرده اند انتخاب شد و اولین سوالی که طراحان این دو شرکت از خود پرسیدند این بود: چطور انرژی و عظمت این ساختمان را به آن برگردانیم؟ در طول پروژه بازسازی ساختمان تجاری ، بقیه طبقات به فعالیت خود ادامه دادند. تعدادی سالن مخصوص برگزاری مراسم برای شرکت هایی که نامشان در لیست سازمان بورس ثبت شده در نظر گرفته شد. این اتاق ها و سالن ها اکنون ظرفیت ۲ الی ۳۰۰ نفر را دارند.

ادامه مطلب

بازسازی و طراحی داخلی هتل

بازسازی و طراحی داخلی هتل

ما به عنوان طراح، عاشق ترکیب عناصر سبک و طبیعی و معاصر با عناصر قدیمی و کلاسیک هستیم. مخصوصا وقتی این عناصر قدیمی، از ابتدا در ساختمان وجود داشته اند. در بازسازی و طراحی داخلی هتل که امروز به شما معرفی می کنیم، شامل ۱۶۰ اتاق، بار نوشیدنی، کافه، سالن استراحت و یک فضای چندمنظوره می شود که توسط یکی از شرکت های نیویورکی طراحی شده. این شرکت به نوسازی و بازسازی ساختمان های قدیمی (که سرشار از جذابیت و فریبندگی های قدیمی می باشند)، شهرت دارد.

ادامه مطلب

طراحی و بازسازی خانه دو طبقه

طراحی و بازسازی خانه دو طبقه

چیزی که برای ساکنین این خانه (یک خانواده ۴ نفره) حائز اهمیت بود، تقسیم بندی مناسب و ادغام متعادل فضاهای عمومی و خصوصی بود. ما هم تلاش کردیم با طراحی و بازسازی خانه دو طبقه یک حریم امن و راحت و منعطف برای آن ها فراهم کنیم. بزرگ ترین سالن خانه به آشپزخانه، غذاخوری و پذیرایی اختصاص دارد. این سالن از ورودی شروع شده و تا بالکن اصلی ادامه پیدا می کند. هر دو اتاق خواب، با درب های آونگی به این سالن متصل می شوند.

ادامه مطلب

نمونه های دکوراسیون آپارتمان

نمونه های دکوراسیون آپارتمان

امروز می خواهیم شما را با ۱۰ تا از برترین نمونه های دکوراسیون آپارتمان سال ۲۰۱۸ آشنا کنیم.
۱- اولین عکس، متعلق به آپارتمان برزیلی ای است که ترکیب جدید و تازه ای از طراحی مردانه و معاصر را به ما نشان می دهد. رنگ های سبزی که در دکوراسیونش به کار رفته، بسیار چشمگیر و البته جسورانه هستند.

ادامه مطلب

بازسازی و طراحی داخلی خانه آجری

بازسازی و طراحی داخلی خانه آجری

خانه ای که امروز به شما معرفی می کنیم، نتیجه بازسازی بی نظیرِ یک گاراژ تجاری است. حتم دارم این اولین باری نیست خانه ای می بینید که ساختمانش قبلا کاربری مسکونی نداشته. بسیاری از خانه هایی که می شناسیم، ابتدا کلیسا، گاراژ، و یا یک انبار بزرگ بوده اند. شاید به نظرتان عجیب باشد، ولی تنها با کمی تغییر در طراحی داخلی و نمای بیرونی می توان از چنین ساختمان هایی، یک خانه مسکونی درآورد. اغلب صاحبخانه ها ترجیح می دهند ویژگی های اصیل و قدیمی ساختمان دست نخورده باقی بماند چون به خانه شخصیت و هویت می دهد، و ظاهرش تاریخی و کهنه می شود. این خانه ای که در تصاویر زیر می بینید، زمانی یک گاراژ تجاری بوده. ولی وقتی وضعیت فعلی اش را ببینید باورتان نمی شود از ابتدا یک خانه مسکونی نبوده.
این بازسازی و طراحی داخلی خانه آجری با طراحی و نقشه کشی هوشمندانه به یک خانه دلباز و پرنور تبدیل شده. قوانین میراث فرهنگی به معمار پروژه اجازه نداد که ارتفاع سقف اتاقِ رو به خیابان را دستکاری کند. سردرب خانه هم تحت همین قوانین دست نخورده باقی ماند. به محض ورود، با یک سالن طولانی و پرنور مواجه می شوید که روشناییِ خود را از حیاط داخلی خانه تامین می کند. حیاطی که به این فضای مدرن و شهری، طبیعت را یادآوری می کند. بازسازی خانه با فولاد مشکی، آجر بازیافتی، بتن و الوار چوبی انجام شده. این مصالح نه تنها مقاومند، بلکه با ظاهر گرم و پرحرارتِ خود بین تاریخچه صنعتی ساختمان و کاربری جدیدش، توازن برقرار می کنند. این خانه مدرن و صنعتی که تنها یک طبقه دارد، دیوارهای آجری بی نهایت زیبایی دارد که سرگذشت ساختمان را از ذهن بیننده پاک می کند.
مقابل کابینت های آشپزخانه، یک جزیره بزرگ قرار دارد که تعدادی چراغ آویز بتنی در بالای آن خودنمایی می کنند. این جزیره، درواقع میزی است که ۴ نفر ظرفیت دارد. پشت جزیره و اتاق نشیمن، یک دیوار آجری هست که به ما یادآوری می کند این خانه زمانی یک گاراژ تجاری بوده.

ادامه مطلب

طراحی و بازسازی واحد اداری

طراحی و بازسازی واحد اداری

آیا ساختمانی که ساخته می شود، از نهایت پتانسیل و ارزش ملک بهره برده؟
آیا قبل از شروع پروژه، کلیات ملک درک شده؟
آیا با شروع این پروژه می توان به منطقه یا جامعه خدمت رسانی کرد؟ آیا این طراحی به نفع مردم منطقه خواهد بود؟ یا آیا با پایان پروژه، کوچک ترین تغییری ایجاد خواهد شد؟
همه این سوالات، ارزش یک پروژه ساختمانی را مشخص می کنند. در نمونه ی زیر به یک مورد طراحی و بازسازی واحد اداری می پردازیم.

ادامه مطلب