موارد غیر قابل پیش بینی در زمان بازسازی

موارد غیر قابل پیش بینی در زمان بازسازی

اغلب افراد وقتی به موارد غیر قابل پیش بینی در زمان بازسازی فکر می کنند، ناخودآگاه به یاد مشکلات بازسازی ساختمان می افتند. مثل نمونه هایی که در تلویزیون می بینند. اکثر افراد متوجه این موضوع نیستند که بازسازی های تجاری/بازرگانی هم به اندازه بازسازی منزل، در معرض این اتفاقات اجتناب ناپذیر هستند. درواقع خیلی از آن ها شبیه به هم هستند. در ادامه، یک سری از این وقایع را به شما معرفی می کنیم که در طول بازسازی ساختمان تجاری باید مراقب آن ها باشید :

• آزبست.

اگر پروژه شما روی یک ساختمان قدیمی صورت می گیرد، احتمالش هست که این سنگ معدنی کوهی در پشت دیوارها یا سقف در کمین باشد. در صورت مواجهه با چنین موردی، بهتر است یک تیم متخصص از افراد حرفه ای آماده داشته باشید.
• تخریب های آبی.

این مورد در فضای مسکونی خیلی راحت تر به چشم می آید تا در مکانی تجاری. به خصوص اگر مکان تجاری شما در یک مجتمع بزرگ باشد. ممکن است لوله در پشت دیوارها بترکد و شما به دلیل قفسه بندی یک فروشگاه، قادر به دیدن آن نباشید. در این صورت حضور یک متخصص پاکسازی قارچ و کپک ساختمانی ضروری است.
• ایرادات ساختمانی.

ساختمان های تجاری در معرض سوءاستفاده های بسیاری هستند. مثل ترکیدن لوله آب، این هم جز مشکلاتی است که تا ساختمان را تخریب نکنید متوجه آن نمی شوید.
• خطای بازسازی های پیشین.

اگر ساختمانی که با آن سر و کار دارید قبلا به دست فرد دیگری بازسازی شده، با این خطر مواجه هستید که اشتباهات پیمانکاران قبلی را جبران کنید. شاید زمانی که صرف جبران خطای آن ها می کنید، از زمانی که روی پروژه خود صرف می کنید بیشتر باشد.
تا زمانی که آمادگی کامل و متخصصان مناسب و حرفه ای را در کنار خود داشته باشید، هیچکدام از این سورپرایزها شما را ناامید نکرده و از پس هر چیزی که در پروژه بازسازی ساختمان خود با آن مواجه می شوید، برمی آیید.

نوشتن یک دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *