بازسازی

قبل از بازسازی چه کارهایی انجام دهیم

توصیه هایی برای یک صاحبخانه که قصد بازسازی دارد

هر بازسازی، یعنی بازگشت سرمایه.

نهایتا هر خانه ای نیاز به بازسازی دارد. اما اگر مراقب نباشید، این کار می تواند خانه شما را از بازار فروش محو کند و سود فروش آن را کمتر از چیزی که می خواهید کند. پس یک صاحبخانه که می خواهد این پروژه را خودش به دست بگیرد، چطور می تواند از پس آن بربیاید؟

از قبل برنامه ریزی کنید.

بدترین تصمیمی که می توانید بگیرید این است که بعد از رفتن مستاجر، شروع به برنامه ریزی برای بازسازی خانه کنید. از همان لحظه که متوجه شدید ملک شما قبل از اجاره رفتن دوباره، نیاز به تعمیرات و نوسازی دارد باید از کارهایی که باید انجام شود لیست بردارید. کارهایی که از عهده شما برمی آید و برنمی آید را مشخص کنید. برای کارهایی که از دست شما ساخته نیست شروع به پس انداز کنید.

ترجیحا زمانی بازسازی کنید که خانه خالی است.

از شروع پروژه، در زمان حضور مستاجر اجتناب کنید. شما از لحاظ قانونی موظفید برای مستاجری که بابت این ملک اجاره می پردازد، آرامش و رفاه ایجاد کنید. و مکان ساخت و ساز آرامش چندانی ندارد. اگر واقعا مجبور به انجام بازسازی در حضور مستاجر هستید (مثلا در صورتی که یک درخت روی سقف خانه افتاده و آن را از بین برده)، یا آن ها را به مکان دیگری منتقل کنید، یا از آن ها بخواهید تعهدنامه ای امضا کنند که در آن ذکر شده با انجام بازسازی مشکلی ندارند و بعدها نتوانند بابت سر و صدا از شما شکایت کنند. حتما قوانین شهری خود درخصوص راهکارها و نیازهایتان دربرابر غرامت مستاجر را بررسی کنید.

مهم ترین مواردی که باید روی آن ها بیشتر هزینه کنید.

بازسازی ساختمان ، یک حرکت تعادلی است. با بودجه خود به چه چیزهایی می توانید برسید؟ اما مواردی وجود دارد که صرف هزینه بیشتر روی آن ها، همیشه مقرون به صرفه است.

  • اولین مورد کفپوش مرغوب است. کاشی صنعتی مرغوب، محکم (نه لمینت!)، اینها گزینه هایی هستند که هنگام خرید کمی گران تر از باقی محصولات خواهند بود. اما دوام و پایداری فوق العاده آن ها با مخارج کلی مالکیت، باعث می شود در پایان کار به صرف شما تمام شود.
  • دومین گزینه، کاشی و چینی بهداشتی درجه یک است، به خصوص در حمام. این قطعات و لوازم خیلی دیرتر می پوسند، کمتر می شکنند و در نتیجه نیاز کمتری به تعمیر توسط لوله کش یا خودتان دارند. پس مقرون به صرفه هستند.

بازسازی فعالانه داشته باشید.

برای رسیدن به یک بازسازی فعال موفق، باید از مواردی که به طور منطقی در طول سالیان آینده در هر خانه با خرابی مواجه می شود، یک لیست تهیه کنید. این برنامه ریزی کمک می کند توسعه دهی های خود را به خوبی از قبل مدیریت کنید و “برنامه ریزی از پیش تعیین شده” را آسان تر می کند. از همه مهم تر، این کار کمک می کند بعد از رفتن هر مستاجر مهم ترین اتاقی که نیاز به بازسازی دارد را انتخاب کنید تا روزی نرسد که مجبور شوید برای تکمیل یک پروژه عظیم بازسازی در زمان موعد، از یک کارت اعتباری جدید استفاده کنید.

هنگام بازسازی، به فکر اجاره باشید.

حتی اگر ملک شما نیازی به تعمیرات هم نداشته باشد، بهتر است این کار را بکنید که بتوانید از مستاجر بعدی اجاره بیشتری بگیرید. موارد زیر، انواعی از بازسازی هستند که در افزایش اجاره تاثیر به سزایی دارند :

  • رنگ آمیزی
  • کفپوش چوبی
  • بهسازی آشپزخانه
  • بهسازی حمام
  • بهسازی ظاهر ورودی خانه
  • نورپردازی، به خصوص در نقاط تاریک خانه

با توجه به بودجه خود، هر تعداد از این موارد که می توانید را انجام بدهید و اجاره خود را بیشتر کنید. فقط مراقب باشید خانه را بیش از حد لوکس نکنید. اگر سطح خانه شما از محله بالاتر برود، یک جواهر قیمتی روی دستتان می ماند که کسی بابت آن اجاره کافی نمی دهد تا سرمایه هزینه شده به جیبتان برگردد. نقطه تعادل را پیدا کنید تا هربار خالی شدن خانه، تبدیل به فرصتی برای شما شود.

 

نوشتن یک دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *