قبل از انجام این کارها با یک مهندس مشورت کنید

قبل از انجام این کارها با یک مهندس مشورت کنید

باید با این واقعیت روبرو شوید که چون چندین ویدئوی آموزشی دیده اید، به این معنی نیست که در انجام آن ها موفق می شوید. رفتن به ابزار فروشی و خرید چند ابزار ساده هم کافی نیست. خیلی چیزها هست که باید یاد بگیرید، در تعمیرات خانگی خیلی اتفاقات ممکن است بیافتد. به دست گرفتن خیلی از کارها مثل لوله کشی، برق کاری یا گازکشی نه تنها خطرناک است، بلکه غیرقانونی هم هست. متخصصین این رشته ها هر روزه در انجام این کارها تجربه و مهارت کسب می کنند… اما شما نه. به همین خاطر حتی اگر در انجام پروژه های خانگی تجربه هم داشته باشید، برای خیلی از کارها باید با یک متخصص تماس بگیرید. در ادامه مطلب، مشاغلی که در هنگام بازسازی ساختمان نیاز به متخصص دارند، نه فرد دست به آچار را به شما معرفی می کنیم.


برق کاری.
اگر آزبستی در خانه وجود دارد، بدون شک باید به دست افراد متخصص بسپارید. در خارج از ایران انجام هرگونه کار برقی به دلیل خطر آتش سوزی و برق گرفتگی بدون داشتن مدرک غیرقانونی محسوب می شود. در برخی مناطق ممکن است قوانین کمی متفاوت باشد پس از قبل وبسایت های مربوطه را مطالعه کنید. در بخش NSW به وضوح مشخص شده که انجام هرگونه سیم کشی برقی با هر هزینه ای و در هر محیطی اعم از تجاری، مسکونی یا صنعتی بدون داشتن مدرک غیرقانونی است. در این بخش تعریف برق کاری عبارت است از تولید، ساخت، نصب، آزمایش، تعمیر و نگهداری، اصلاح، حذف یا تعویض هرگونه تجهیزات الکتریکی. پس کار زیادی از شما ساخته نیست اما اجازه نصب آنتن و تعویض لامپ را دارید.


اتصالات گازی.
باتوجه به سایت دولتی استرالیا، دست زدن به تجهیزات گازی هم به همان اندازه خطرناک است. برای انجام هرکاری بین کنتور گاز یا شیر سیلندر LPG و تجهیزات گازی، لوله کشیده شده از کنتور یا سیلندر به وسیله گازی، هرگونه کانال کشی، دودکش و غیره باید مدرک مربوطه را داشته باشید. اغلب قطعات مربوطه این وسایل همراه با آن ها به فروش می رود اما برای نصب آن ها باید با متخصص تماس بگیرید.


لوله کشی.
انجام اغلب کارهای لوله کشی بدون داشتن مدرک غیرقانونی است. قوانین و مقررات دولتی تعیین کرده که برای انجام کارهای لوله کشی از نقاط اصلی آب و فاضلاب در حد و حدود خانه و لوله کشی داخل خانه باید مدرک معتبر داشته باشید.


براساس سایت رسمی استرالیا به این معنی است که می توانید :
– سیستم آبیاری باغچه را نصب، تعمیر و نگهداری کنید.
– شیر آب را تعویض، تعمیر یا قطع کنید. شیر دوش را عوض کنید.
– سر دوش را عوض کنید.
– ماشین لباسشویی یا ظرفشویی را وصل کنید.
– واشر شیر قطره ای، واشر شیر شناور یا لاستیک کاسه مکش مخزن آب را عوض کنید.
– زهکش فاضلاب را تمیز کنید، در صورتی که قطر آن کمتر از پنجاه میلیمتر باشد.
– روی لوله های آب طوفان کار کنید، در صورتی که قطر آن ها کمتر از نود میلیمتر باشد.
کارهای عظیم در محوطه بیرون خانه.
اگر در این قسمت اشتباهی بکنید، چاله عمیق تری برای خودتان خواهید کند. اما به طور جدی بدون آگاهی از لوله های زیر زمین نباید شروع به حفاری کنید. در پروژه های بزرگ مثل استخر یا دیگر تزئینات آبی باید حتما از حضور یک متخصص بهره بگیرید. اگر قصد حفاری در حیاطتان را دارید، با شماره مربوطه محلی تماس بگیرید تا از خدمات مخصوص حفاری و کابل ها و لوله کشی های زیرزمینی مطلع شوید.


تخریب دیوارها.
قبل از درک کامل تاثیرات فاجعه بار سلامتی، آزبست یکی از مصالح ساختمانی محسوب می شده. اگر صاحب خانه ای قدیمی هستید، احتمالا در دیوارهای شما هم وجود دارد. اگر چنین ماده ای در خانه وجود دارد، از بین بردن آن کار یک متخصص است چون این افراد با احتیاط و بدون آزاد شدن فیبر آن در هوا، این کار را انجام می دهند.


هر پروژه ای در یک خانه اجاره ای.
انجام هر کاری در یک خانه اجاره ای، باعث نقض قوانین اجاره نامه و خاتمه آن از سوی شما می شود. پس قبل از هر اقدامی با صاحبخانه خود تماس گرفته و از او بخواهید برای تعمیرات، تعمیرکار استخدام کند.

نوشتن یک دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *