طراحی و بازسازی خانه 100 متری

طراحی و بازسازی خانه ۱۰۰ متری

طراحی و بازسازی خانه ۱۰۰ متری که در شکل زیر می بینید، در یک ساختمان قدیمی در اسپانیا واقع شده و به تازگی بازسازی شده. این آپارتمان ۶ اتاقه که قبلا ۹۰ مترمربع مساحت داشت، قبل از بازسازی فضایی بسیار خفه و تاریک داشت. به طوری که هیچ ارتباطی بین داخل و خارج خانه برقرار نبود.

طراحی و بازسازی خانه 100 متری چیدمان خانه 100 متری
ساکنین جدید این خانه یک زوج نروژی هستند که عاشق طراحی و البته شهر بارسلونا هستند. این زوج با دیدن حیاط خلوت پرنور خانه که با پیچک پر شده بود، تصمیم گرفتند این خانه را خریداری و آن را به سکونتگاه ییلاقی خود تبدیل کنند. آن ها به دنبال یک فضای دلباز و پرنور و باغچه ای بودند که نصفش در خانه باشد. می خواستند با این کار، کمبود محوطه بیرونی برای طراحی و بازسازی خانه ۱۰۰ متری جبران کنند.

طراحی و بازسازی خانه 100 متری
ما برای باز کردن فضا، یک سری تغییرات اساسی پیشنهاد دادیم. تغییراتی مانند متصل کردن سرسرا به حیاط خلوت و تبدیل گالری خانه به باغچه-گالری.
نقشه
برای ایجاد این اصلاحات، یک فضای مرکزی L ساختیم که به حیاط خلوت و باغچه-گالری متصل باشد. اتاق خواب اصلی این زوج که یک کمد چوبی بزرگ و میز توالت تاشو دارد، در قسمت خصوصی خانه قرار گرفته. سرویس بهداشتی این اتاق خواب، درب دومی هم دارد که از سالن عمومی باز می شود.
ما سعی کردیم کاربری سنتی بخش های مختلف خانه را نسبت به سبک زندگی و روحیه این زوج تغییر بدهیم.

دکوراسیون فضای 100 متری
Cortesía de YLAB Arquitectos
به عنوان مثال، آشپزخانه به ۴ بخش کوچک تردر طراحی و بازسازی خانه ۱۰۰ متری تقسیم شده: محل آشپزی و شستشو در ابتدای سالن عمومی قرار گرفته، بخش صبحانه در ضلع دیگر قرار گرفته و تعدادی از لوازم آشپزخانه و کانترها را در پشت خود مخفی کرده، بخش نوشیدنی هم در ضلع سوم که به پذیرایی نزدیک تر است قرار گرفته. همه این بخش ها یک محور مرکزی دارند: سالن اصلی خانه که شامل جزیره، مبلمان و اثاثیه، میز غذاخوری، صندلی های راحتی و … می شود.
یک کابینت بزرگ و اصلی که از جنس چوب بلوط با رنگ روشن می باشد، کل فضای آشپزخانه را احاطه کرده. کانترهای چوبی و نئولیت سفید، پشت درب های بزرگ مخفی شده اند. حتی هود آشپزخانه هم به دلیل قابلیت ادغام و مخفی شدنش انتخاب شده.

دکوراسیون فضای 100 متری
سالن پذیرایی هم به چند بخش کوچک تر تقسیم شده و با تعدادی مبلمان مخصوص مهمانی دکور شده.
اتاق کار، به دو بخش تقسیم شده. بخش اول شامل میز کامپیوتر و قفسه های مشابه اتاق نشیمن می شود. بخش دوم، یک میز متحرک با تعدادی کشو و قفسه اداری دارد.

دکوراسیون فضای 100 متری
گالری، دارای پنجره های تمام قد و یک فضای باز و پرنور است که کاربری های مختلفی دارد. دو گلدان بزرگی که دو طرف راهرو قرار گرفته اند، از جنس کفپوش خانه هستند و گیاهان پربرگی را داخل خود جای داده اند. به لطف تکنولوژی آبیاری هوشمندی که داخل گلدان ها تعبیه شده، صاحبخانه می تواند از راه دور به این گلدان ها آب بدهد.

چیدمان خانه 100 متری
کابینت های تمام قد و بزرگ، و تقسیم بندی پارتیشن ها، به ما کمک کرد همه فضای خالی خانه را در اختیار صاحبخانه قرار بدهیم. کابینت های بلوطی که با روکش های دیواری سفید ترکیب شده اند، به ما اجازه دادند درب های آونگی و کشویی را به راحتی نصب کنیم. تنوع سطوح، به تقسیم بندی خانه نیز کمک کرده. ترکیب چوب، لاک الکل سفید، و ماسه سنگی طبیعی که نور طبیعی را منعکس کرده و رنگ کِرِم را به خانه اضافه می کند، بی نهایت زیبا و بی نقص است.

چیدمان خانه 100 متری
منبع: archdaily

نوشتن یک دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *