بازسازی خانه برای کسب درآمد

بازسازی خانه برای کسب درآمد

“شش توصیه ضروری برای افرادی که به دنبال بازسازی خانه برای کسب درآمد هستند”

این نوع بازسازی ساختمان اگر با استراتژی پیش برود، به سود قابل توجهی می رسد. سرمایه گذاران املاک به دنبال ایجاد فرصت هایی برای خود هستند که به سودشان بیافزاید، به همین دلیل این نوع سرمایه گذاری محبوبیت بیشتری پیدا کرده. در این مقاله، به هفت نکته مهم در راستای بازسازی خانه برای کسب درآمد اشاره می گردد.
۱-ملک مناسب را هدف بگیرید.
اگر ابزار و همت کافی داشته باشید، یک سرمایه گذار املاک می تواند تقریبا در هر نقطه ای پروژه های بازسازی املاک قابل سرمایه گذاری پیدا کند. ترجیحا باید جایی را پیدا کنید که قیمت آن بیست درصد کمتر از قیمت متوسط حومه باشد، این دسته از املاک وضعیت ظاهری و ساختاری جالبی نخواهند داشت. به طور مثال باید دنبال چنین املاکی باشید :
– نمای آن از خیابان جالب نباشد.
– نقاشی آن از بین رفته باشد.
– محوطه و حیاط آن نامرتب و به درد نخور باشد.
– داخل آن کهنه و قدیمی باشد اما اسکلت بندی خوبی داشته باشد.
رمز کار در یافتن املاکی است که پتانسیل توسعه و افزایش قیمت را داشته باشد. شما این تغییرات را برای آن دسته از خریداران یا مستاجرانی انجام می دهید که قصد سکونت در آن منطقه را دارند. کلی گویی در این مورد کار سختی است اما وقتی به دنبال ملک مناسب برای بازسازی می گردید، این هشدارها را به یاد داشته باشید :
– سقف و فوندانسیون. ساختمانی که سر و وضع بدی ندارد اما خیلی وقت است خالی مانده، شاید مشکلی داشته باشد. برای اطمینان از اینکه مشکل سازه ای و اسکلت بندی وجود ندارد، از بازرس متخصص بخواهید سقف و فوندانسیون را بررسی کند. همه مسائل از بیرون قابل مشاهده نیست. مشکلات فوندانسیون باعث تکان خوردن ساختمان می شود که درنهایت منجر به ترک خوردن دیوارها و سقف می شود.
– مشکلات برق کشی یا لوله کشی. حل این مشکلات، هزینه زیادی دارد و تمام شانس شما برای بازگشت سرمایه تان از ملک را از بین می برد. برای بررسی این دو مورد حتما از بازرس متخصص ساختمان استفاده کنید.
– تخته های پوسیده. این هم یکی دیگر از مشکلاتی است که ممکن است زیر پوششی از رنگ پنهان شود. همه درب و پنجره ها را بازرسی کنید تا مطمئن شوید تخته پوسیده وجود ندارد.
۲- نکات کلیدی منطقه و فاکتورهای املاک آن را بشناسید.
وقتی به دنبال یافتن منطقه ای خاص در حومه شهر برای سرمایه گذاری هستید، به این نکات توجه کنید :
– جمعیت شناسی مردمی
– روند مهاجرت داخلی
– روند متوسط قیمت
– فرهنگ بومی
– ویژگی های رایج در املاک
قبل از شروع هر پروژه ای در مورد این مسائل تحقیق کنید :
– نیاز فعلی منطقه به املاک. طول مدت فروش املاک در منطقه. نرخ مجوز مزایده منطقه.
– متوسط قیمت فروش خانه های مشابه در منطقه و نرخ رشد سرمایه در طول تاریخ.
– نرخ اجاره املاک مشابه در منطقه (اگر قصد اجاره دادن دارید).
– تاریخچه ملک. تاریخچه فروش و خانه های آماده فروش، جزئیات مالکیت، فروش های قابل مقایسه اخیر و ارزش تخمینی از ملک با وضعیت فعلی و بعد از بازسازی را در بازار بررسی کنید.
۳- بودجه را تعیین و شروع به برنامه ریزی کنید.
بعد از پیدا کردن ملک مناسب در حومه شهر که با شرایط خرید شما مطابقت داشته باشد، بودجه ای تعیین کنید که هزینه اولیه ملک و کارهایی که می خواهید انجام بدهید را پوشش دهد. شما باید همچنین سود بالقوه ملک را هم آنالیز کنید و مطمئن بشوید بازگشت سرمایه این پروژه، ارزش زحمات و هزینه آن را خواهد داشت.
باید این هزینه ها را پوشش بدهید :
– پیش پرداخت
– تمبر مالیاتی
– دیگر هزینه های مربوطه مثل دستمزد وکیل، هزینه بازرسی خانه برای حشرات موذی و غیره.
– هزینه بازسازی
– بازپرداخت سود در طول پروژه
– بودجه پشتیبان (روز مبادا)
همچنین می توانید یک تیم بازسازی املاک با هدف سوددهی تشکیل بدهید تا در تمام این مراحل به شما کمک کنند. وقتی بودجه و سود مورد نظر را ارزیابی می کنید، باید به سرمایه گذاری بیش از حد هم توجه کنید. یعنی زمانی که هزینه بازسازی از قیمت فروش خانه و ارزشی که به ملک داده می شود، بالاتر می رود. اگر از قیمت تقریبی فروش ملک در بازار آگاه باشید، فرصت های زیادی برای افزایش ارزش آن خواهید یافت. تخمین زدن کارهایی که باید در پروژه انجام شود، شما را آگاه و چشم و گوشتان را باز نگه می دارد.
۴- ظاهر و چشم انداز اولیه مهم است.
اگر قصد دارید بعد از اتمام بازسازی، خانه را به فروش بگذارید قبل از شروع پروژه بازار مورد هدفتان را مشخص کنید. مطمئن باشید ملکتان برای آن دسته از افراد که در ذهن داشتید جذابیت دارد. سعی نکنید همه کارها را خودتان انجام بدهید. در صورت نیاز باید پیمانکار حرفه ای استخدام کنید.
هدف از بازسازی منزل ، همیشه نباید فروش فوری باشد. می توانید بازسازی کنید، ارزش ملک را بالا ببرید و با نرخ بیشتر آن را اجاره بدهید.
۵- هرگز ملکی که هنوز به مرحله پایانی نرسیده را به فروش/اجاره نگذارید.
خریداران بالقوه از کارهایی که در ذهن داشتید و هنوز شروع نکردید، چیزی نخواهند فهمید اما از حمام نیمه کاره، عرشه ناتمام و آشپزخانه بدون وسایل خیلی خوششان نخواهد آمد.
۶- فروش و سود دهی.
– شاید خریداران قبل از اینکه شما ملک را خریده و بازسازی کنید، آن را دیده باشند. تغییراتی که ایجاد می کنید باید قابل توجه و چشمگیر باشند، باید نقش مزایایی را ایفا کنند که به ارزش ملک افزوده و برای شما یک پروژه بازسازی پرسود رقم بزنند.
– اگر کارایی ملک را تغییر داده اید، هرکاری اضافه ای که لازم است باید انجام بدهید. آیا باید بازار فروش متفاوتی پیدا کنید؟ ویژگی های جدید آن را چطور مطرح می کنید؟
– هزینه هایی که کردید را پوشش دهید. حتی اگر از زمانی که ملک را خریدید، بازار رکود شدید پیدا کرده باز هم هنگام فروش باید رقمی اعلام کنید که تمام هزینه ها را پوشش بدهد. این هزینه ها شامل کمیسیون مشاور املاک و دیگر هزینه های فروش نیز می شود.
– به بازار فروش جدید خود توجه کنید. ملکی که شاید یک زمان فقط برای سرمایه گذارانی مثل خودتان جذابیت داشته، اکنون مخاطبان بیشتری خواهد داشت مثل کاسبان تجاری، خانواده ها، مستاجران یا افرادی که به دنبال جایی برای تعطیلات هستند. قبل از شروع بازسازی، باید بازار هدفتان را مشخص کنید. هنگام فروش باید مطمئن باشید که این خانه همچنان برای مخاطبان مورد نظرتان جذابیت دارد

بازسازی ساختمان تجاری اداری

بازسازی ساختمان تجاری اداری

“پنج توصیه کارآمد برای بازسازی ساختمان تجاری اداری”

بازسازی ساختمان تجاری اداری  مزایای بسیاری دارد اما نیاز به برنامه ریزی زیادی هم دارد. اگر قصد بازسازی ساختمان را دارید، مطلب زیر را مطالعه کنید تا مطمئن شوید که پروژه شما شروع خوبی خواهد داشت.
۱-ابتدا بودجه خود را تعیین کنید.
اگر از ابتدای کار بدانید چقدر سرمایه موجود برای این کار دارید، از سردردهای بسیاری نجات خواهید یافت. در این مرحله است که باید مشخص کنید برای هر کاری چقدر می خواهید هزینه کنید. از بروز هزینه های غیرمنتظره هم نباید بترسید. قانون اول این بخش می گوید باید ده درصد کل مبلغ را به اتفاقات و هزینه های غیرقابل پیش بینی و اجتناب ناپذیر که سد راه شما می شوند، اختصاص بدهید.
۲- مجوز و آیین نامه های ملزوم را اخذ کنید.
هیچ ساختمانی بدون مجوز ساخته نمی شود. پس این مورد یکی از اولین اقداماتی است که باید صورت پذیرد. همچنین بد نیست با قوانین و مقرراتی که باید از آن ها پیروی کنید هم آشنا شوید. وقتی با استانداردهای پلکان مسطح معلولین، امنیت احتراق، استحکام ساختمان و غیره آشنا باشید، کار طراحی پلان و نقشه کشی ساختمان راحت تر می شود.
۳- برای طراحی نقشه ساختمان ، از یک فرد حرفه ای و معتمد استفاده کنید.
نباید اولین پیمانکاری که پیدا می کنید را استخدام کنید. برای پروژه های دندانپزشکی یا کلنیک پزشکان، تصمیم عاقلانه این است که از پیمانکاری استفاده کنید که در این زمینه تخصص و تجربه دارد. این افراد می توانند مقرراتی که شاید شما از آن آگاه نباشید را یادآوری و رعایت کنند و بهترین راهکارها را پیشنهاد می کنند.
۴- یک برنامه زمانبندی معقولانه تنظیم کنید.
هرچه مدت زمان تکمیل یک پروژه بیشتر طول بکشد، هزینه بیشتری خواهد داشت. اما تعجیل در اتمام آن هم حرکتی فاجعه بار است. وقتی مراحل اولیه پروژه را برنامه ریزی می کنید از سازنده خود بپرسید برای تکمیل پروسه ساخت چقدر زمان نیاز دارند و مدت زمان بیشتری هم برای اصلاحات و وقایع غیرقابل پیش بینی در نظر بگیرید. در این صورت بدون نگرانی از عقب افتادن کار، در کمال آرامش مراحل را سر موعد تکمیل می کنید.
۵- با داشتن قراردادی محکم، از ایجاد اختلاف جلوگیری کنید.
با در نظر گرفتن تمامی اشخاص و طرفینی که در یک پروژه ساخت و ساز عادی مشغول به کار خواهند بود، به طور حتم اختلافات ریزی به وجود خواهد آمد. علت وجود قرارداد همین است. قرارداد ایده آل عبارت است از سندی که مسئولیت تمامی طرفین و نحوه عملکرد در صورت بروز اختلاف را در بر می گیرد. وجود یک وکیل باتجربه در این زمینه کمک بزرگی به تنظیم قرارداد می کند.

بازسازی خانه جهت فروش

“ده نکته مهم در بازسازی خانه جهت فروش”

هرکسی در گرفتن بهترین نتیجه در راستای افزایش ارزش خانه، عقیده خود را دارد. هرچه باشد، ما سازندگان متعصبی هستیم. خوشبختانه می توانیم این ده نکته مهم درباره پروژه های بازسازی منزل و فروش آن را در اختیار شما بگذاریم. مهم ترین نکته ای که باید به خاطر بسپارید این است که روی هر بخشی که تمرکز می کنید، بودجه بازسازی باید براساس قیمت کل خانه تنظیم شود. به طور مثال اگر در محله شما قیمت خانه ها متوسط است، دلیلی ندارد یک آشپزخانه خیلی مجهز یا شومینه بیرونی لوکس بسازید.
۱-به نمای ساختمان توجه کنید.
نمای ساختمان یک عبارت محبوب است. نمی توان انکار کرد که نمای بیرونی و ظاهر یک خانه روی فروش آن تاثیر به سزایی دارد. درخت های حجیم را هرس کنید، دستی به سر و روی گیاهان قدیمی و کهنه از جمله چمن بکشید تا ملک شما خوش رنگ و لعاب و بزرگ تر به نظر برسد.
همچنین می توانید کمی هزینه کنید و تَرَک راه ماشین رو را تعمیر کنید، پیاده روی قدیمی را عریض تر و نو کنید، محل پارک ماشین خارج از محوطه خیابان بسازید یا ایوان جلویی را کمی بزرگ تر کنید. آیا حصار فلزی نیاز به رنگ یا تعویض دارد؟ درب گاراژ و ورودی یا صندوق پستی چطور؟ حتی داشتن پلاک جدیدی که شکل و سبک آن با معماری خانه هماهنگ باشد هم به احیای نمای ساختمان کمک می کند.
۲- آشپزخانه را بازسازی کنید.
به نظر خیلی از مردم، آشپزخانه قلب خانه است. پس نوسازی ظاهر آن در قیمت فروش خانه تاثیر زیادی دارد. البته شاید صاحبان بعدی خانه بخواهند روی آشپزخانه کار زیادی انجام بدهند پس قبل از بازسازی کل آن، کمی تامل کنید. شاید بهتر باشد فقط رویه کابینت، دسته و دستگیره ها، شیر آب و کاشی پشت اجاق گاز را عوض کنید. می توانید کمی اضافه کاری کنید و یک تصفیه آب، سطل زباله توکار، چراغ آویز سقفی یا چراغ های صنعتی نصب کنید. کابینت آشپزخانه های معاصر معمولا دو یا سه رنگ متفاوت دارند پس کابینت های موجود را با رنگ های جدید و متفاوتی که مکمل یکدیگر هستند، متحول کنید.

بازسازی خانه جهت فروش
۳- حمام و توالت را نوسازی کنید.
این روزها داشتن حمام و توالت دوم تقریبا ضروری است پس یافتن فضای مناسب برای این کار در دستور کار همه پیمانکارهای زرنگ و امروزی قرار گرفته. تقریبا هیچ یک از خریداران جدید انتظار مواجهه با چنین موضوعی را ندارند. با این حال تصور نکنید باید هزینه زیادی بابت لوله و اتصالات جدید صرف کنید. محصولات زیادی به بازار آمده که برای افراد با بودجه های متوسط ساخته شده.
اقداماتی برای صرفه جویی در مصرف آب :
این اقدامات عبارت هستند از شیر آب مطمئن، اتصالات دوش حمام و توالت. این تغییرات، خریداران جدیدی که کمی اقتصادی هستند را تحت تاثیر قرار می دهد. اگر بخواهید به جای تعویض کلیه لوازم و قطعات حمام، همان حمام موجود را کمی نو نوار کنید می توانید یک کشوی جدید نصب کنید (یا یک کشوی قدیمی را برای این کار استفاده کنید)، دوغاب جدید بریزید، دستگیره درب و کشوها را عوض کنید، حتی کاسه توالت را هم عوض کنید.

بازسازی سرویس بهداشتی

۴- به حداکثر رساندن فضای نگهداری.
این مساله برای بسیاری از خریداران حائز اهمیت است پس از هر گوشه و کناری که خالی می بینید در این راه استفاده کنید. در خانه های کوچک این موضوع ضروری محسوب می شود. یادتان باشد که قفسه و کابینت ها نباید همیشه روی زمین قرار بگیرند و فضا را اشغال کنند. آیا در ارتفاع بالاتر جای کافی برای قفسه کتاب یا کابینت وجود دارد؟

۵- کفپوش مناسب انتخاب کنید.
کفپوش، یکی از مهم ترین ویژگی های یک خانه محسوب می شود. مشاوران املاک حرفه ای به شما توصیه می کنند که روی این مورد سرمایه گذاری اساسی بکنید. اگر نصب چنین کفپوشی در بودجه شما نمی گنجد، همان کفپوش چوبی قدیمی را سنباده و پولیش کنید و شستشوی فرش ها را به قالیشویی بسپارید. اگر وینیل و مشمع کف خانه در وضعیت بدی قرار دارد و عمر خود را کرده، دلیلی برای نگهداری آن ها وجود ندارد. اگر کف خانه با تخته خرده چوب پوشیده شده و از پس خرید کفپوش جدید برنمی آیید، آن را رنگ کنید و با قالی های زیبا بپوشانید.

۶- محوطه بیرون را فراموش نکنید.
اتصال فضای داخل خانه به باغ بیرونی با یک ایوان یا تراس دلباز، ارزش مادی خانه را بالا می برد. اگر طاقی وجود داشته باشد که این فضا را درمقابل نور آفتاب و باران محافظت کند، جذاب تر هم می شود. می توانید نشیمنی تعبیه کنید که همزمان نقش کشو یا گنجه را هم ایفا می کند، دیوارهای خوش ساختی که حریم خصوصی را نسبت به محیط اطراف و همسایه ها حفظ می کند بسیار کاربردی است. این دیوارها همچنین از عبور باد جلوگیری کرده و فضاهایی مثل محل شستشو و سطل زباله را مخفی نگه می دارد. عناصر تزئینی چشم انداز و منظره مثل جکوزی، تجهیزات پیچیده فواره آب، شومینه بیرونی و اجاق پیتزا را فراموش کنید چون این موارد به سلیقه شخصی بستگی دارند و برای فروش خانه، ارزش سرمایه گذاری را ندارند.
۷- تعمیر و نگهداری خانه.
یک آشپزخانه مجهز و زیبا باعث نمی شود افراد متوجه ایراداتی از قبیل راه آب زنگ زده، پنجره های سوراخ یا شیر آبی که چکه می کند نشوند. خانه هایی که نشان می دهند به نحو احسن از آن ها نگهداری شده، به راحتی فروش می روند. شاید شما متوجه فرورفتگی دیوار نشوید، اما خریدار می شود و همین موضوع باعث می شود به این فکر بیافتد که این خانه چه ایرادات دیگری دارد. تعمیرات جزئی هزینه زیادی ندارد اما روغن کاری درب و پنجره یا تعویض کاشی از بین رفته، تاثیر به سزایی دارد.
۸- فضا ایجاد کنید.
خانه های بزرگ و دلباز همیشه متقاضیان بیشتری دارند. بعضی اوقات تنها با از بین بردن یک دیوار غیرحامل می توان فضایی وسیع و دلباز ایجاد کرد، به خصوص در خانه و آپارتمان های کوچک. اما هزینه تخریب دیوار حامل را باید از سازنده بپرسید چون این کار معمولا گران تمام می شود، به علاوه که برای این کار نیاز به مجوز ساخت و ساز خواهید داشت.
اگر در آشپزخانه فضای نگهداری زیادی دارید، جزیره را از بین ببرید تا این اتاق به دیگر فضاهای خانه متصل شود. یا یک جزیره قابل حمل جایگزین آن کنید. اگر تمایل به ساخت اتاق خواب دیگری دارید، بخش های موجود خانه را به دقت بررسی کنید مثل اتاق خواب اصلی، کمد دیواری، اتاق آبگرمکن، اتاق لباسشویی یا راهرو، تا ببینید که می توانید بدون تخریب دیوار حامل فضای مورد نظر را به دست بیاورید یا نه. از گوشه و کنار آشپزخانه یا نشیمن هم می توان به عنوان جای مطالعه یا فضای کار استفاده کرد.

۹- نورپردازی مناسب تعبیه کنید.
بخش زیادی از جذابیت یک خانه، به نورپردازی آن بستگی دارد. اگر خانه تان تاریک است، گزینه های پر هزینه ای مثل اضافه کردن پنجره و پنجره سقفی را هم در اختیار دارید. اگر چشم انداز زیبایی داشته باشید، شاید به هزینه اش بیارزد که یک پنجره را جابجا کنید و از منظره نهایت استفاده را ببرید. خیلی صاحبخانه ها به جای پنجره سقفی، از گزینه ارزان تری استفاده می کنند به نام حفره سقفی. حفره ای که نور را به صورت لوله ای به پایین می فرستد. داشتن کلید برق درجه ای، نور مصنوعی را براساس سلیقه شما تنظیم می کند. چراغ های کلی به اتاق های نشیمن حال و هوای معاصر می دهند. برای به روز رسانی نورپردازی خانه، چراغ های کم مصرف LED متنوعی هم وجود دارد.
۱۰- به مصرف انرژی توجه کنید.
با رشد روز افزون مبلغ برق، به روز رسانی تجهیزات بهینه سازی مصرف انرژی در یک خانه، هم از لحاظ اقتصادی و هم از لحاظ زیست محیطی تاثیر مثبتی روی خریداران بالقوه خواهد داشت. در دیوار، کف زمین و سقف عایق بندی های لازم را انجام بدهید و یک پمپ حرارتی نصب کنید. اگر در محله پر سر و صدا یا منطقه سردسیری زندگی می کنید، بد نیست به دو جداره کردن پنجره ها هم فکر کنید.

تزیین خانه

چگونه خانه ی خود را زیبا کنیم

“به کمک این جزئیات، جذابیت خانه تان را بیشتر کنید”

تا حالا شده پا در خانه ای بگذارید و حس کنید انرژی خیلی خوبی ندارد؟ بعضی اوقات منشأ این انرژی های بد خیلی واضح است مثل رنگ پوسته پوسته شده یا مبلمان مندرس، اما در بعضی مواقع ممکن است عوامل نامعلومی داشته باشد.
همه می توانند انرژی خانه های مختلف را حس کنند، و هدف فنگ شویی هم ایجاد محیطی است که افراد در بر گرفته اش را از لحاظ سلامتی، ثروت و روابط محافظت کنند.
از شلوغی و به هم ریختگی اجتناب کنید.
ظاهرا فنگ شویی فلسفه ضدشلختگی دارد که هزاران سال از فرهنگ مینیمالیسم امروزی جلوتر است. هر وسیله ای که در دوازده ماه اخیر استفاده نشده را دور بریزید، همینطور ضایعات و وسایل خراب و غیرقابل استفاده، چون این اشیا “باعث ایجاد موانع” می شوند. جین لانگوف، موسس مشاوران مضامین فنگ شویی در سیدنی و ملبورن هم با این نظر موافق است. او می گوید : “اسباب و وسایل اضافه دست و پای شما را می بندد، سد راه شما و جریان انرژی می شوند، که در فنگ شویی مضر است. دیدن وسایل خراب و چیزهایی که دوست ندارید در گوشه و کنار خانه، انرژی منفی ایجاد می کند. این موانع را از سر راه بردارید تا انرژی جریان پیدا کند”.
ورودی خانه را گرم و صمیمی کنید.
ورودی خانه هم مانند دیگر نقاط آن باید عاری از به هم ریختگی و شلختگی باشد. اختصاص فضای کافی و مناسب برای کیف و کفش هم در این نقطه ضروری است. پیشنهاد می کنیم یک جسم زیبا در قسمت ورودی قرار بدهید که چشم مخاطب را به داخل خانه بکشاند، مثل یک میز طاقچه ای با گل. هرگز آینه را در مقابل درب ورودی نگذارید تا انرژی و فرصت ها را به بیرون خانه هدایت می کند. هیگینز توصیه می کند دقیقا روبروی درب ورودی، یک تابلو یا تصویر زیبا قرار بدهید تا انرژی مثبت و فرصت ها را به زندگی شما وارد کند.

چگونه خانه ی خود را زیبا کنیم

رنگ ها را به دقت انتخاب کنید.
قبل از نقاشی کردن دیوار تزئینی روشن، کمی تامل کنید. در فنگ شویی هر رنگ با یکی از چهار عنصر زمین، باد، آتش و آب همراه است و می تواند انرژی های خاصی به محیط بدهد. ویگینز هشدار می دهد رنگی که در استفاده از آن باید خیلی احتیاط کنید، قرمز است. این رنگ آتشین به شدت قدرتمند است و نباید در آشپزخانه استفاده شود چون این اتاق به قدر کافی آتش به خود می بیند. در اتاق خواب هم نباید به کار ببرید چون به خوابی آرام کمک نمی کند. هردو متخصص ما به افراد توصیه می کنند از رنگ های خنثی که با خانه در هارمونی هستند استفاده کنند. در اتاق خواب از رنگ های آرامش بخش و غیرهیجانی استفاده کنید.
مبلمان و اسباب خانه.
در چیدمان منزل دقت کنید. اجسام بزرگ مثل تخت و کاناپه باید کنار دیوارهای محکم و پهن قرار بگیرند چون حس حمایت را منتقل می کند. اگر در یک اتاق چندین کاناپه و مبل وجود دارد بهتر است آن ها را به شکل L بچینید، نه جلوی یکدیگر. این روش هماهنگی بیشتری دارد. لانگوف می گوید : “یک لابی ایجاد کنید و کف آن قالی بیاندازید. مبلمان آن را طوری بچینید که فضا را تعریف کند و آن را پر نگه دارد، اما برای تردد افراد هم فضای کافی باشد. اتاق های نشیمن را با اسباب خیلی بزرگ شلوغ نکنید”.

تزیین خانه

هنر، گیاهان و دکور.
تا حالا شده در یک گالری تابلویی را ببینید و با خود فکر کنید که جالب است، اما چنین چیزی را در خانه ام آویزان نمی کنم؟ در طراحی دکوراسیون داخلی هم باید دقیقا همین روش را پیش بگیرید. لانگوف می گوید : “آثاری هنری ای را انتخاب کنید که زیبا باشند و نسبت به آن ها حس خوبی داشته باشید. به طور کلی آثاری که در بازدیدکنندگان و ساکنان حس منفی ایجاد می کنند را استفاده نکنید.
اتاق مطالعه یا نشیمن، فضایی عالی برای گیاهان آپارتمانی است گل ها در فنگ شویی نماد بخت و اقبال خوب هستند، بهتر است از گل تازه استفاده کنید. لانگوف می گوید : “گل هایی مثل رز، ارکیده، نیلوفر آبی، داوودی، بابونه و میخک صدپر معانی مختلفی دارند و باعث سعادت و فرخندگی می شوند”. به طور مثال بابونه اقبال بلند و ثروت به همراه دارد، ارکیده برای عشق و باروری مفید است، و گل رز نماد ثروت و عشق است. گل و گیاه مصنوعی، تا زمانی که تمیز نگه داشته شوند ایرادی ندارد اما گل مرده و پلاسیده باید دور ریخته شود
سال نوی چینی.
سال جدید خروس آتشین، چندین راهنمای بهسازی خانه به همراه دارد. Tai Sui یا همان دوک بزرگ، یک خدای چینی است که تغییر و تحول انرژی آن بستگی به تقویم نجومی دارد. در سال ۲۰۱۷ دوک بزرگ در طرف غرب می نشیند، یعنی در آن سمت خانه هیچ بازسازی یا محوطه سازی ای نباید انجام شود. ویگینز هشدار می دهد که در این سال به صورت فیزیکی رو به غرب قرار نگیرید. در صورت نیاز میز کارتان را جابجا کنید یا سر میز غذاخوری، موقعیت متفاوتی برای خود پیدا کنید. ایرادی ندارد هنگام نشستن پشت به غرب باشید، چون به این معنی است که دوک بزرگ پشت و پشتیبان شماست.

بازسازی ساختمان با کمترین هزینه

بازسازی ساختمان با کمترین هزینه

“کم هزینه و جزئی ترین تغییرات در خانه با بیشترین تاثیر ممکن”

موثرترین کاری که می توانید برای بازسازی ساختمان با کمترین هزینه انجام دهید چیست؟ ما با متخصصین مشورت کردیم و کم هزینه ترین تغییراتی که می توانند بیشترین تاثیر را در بازسازی ساختمان داشته باشند را پرس و جو کردیم. از جزئی ترین تغییرات تا اساسی ترین تحولات ساختاری گرفته، همه پاسخ ها را در اختیار شما می گذاریم.
بازسازی ساختمان با کمترین هزینه
کفپوش ساختمان را تغییر دهید.
فرش های کهنه و مندرس از دور خارج شده. می توانید ار پارکت لمینت که قیمت مناسبی هم دارد استفاده کنید
سقف را رنگ آمیزی کنید.
رنگ آمیزی به گفته متخصصین، تاثیر بسیاری دارد. اگر سقف ساختمان تان رطوبت می دهد. ابتدا اشکالات آن را بر طرف کنید سپس اقدام به رنگ آمیزی کنید
اتاق های نشیمن و خانوادگی را سر و سامان بدهید.
مدیر یک شرکت طراحی داخلی در ملبورن می گوید اتاق نشیمن تاریک و از مد افتاده حس خفگی به شما می دهد. راه حل آن این است که از پیمانکار خود بپرسید آیا امکان حذف دیوارهای غیرحامل هست تا بتوانید سالن نشیمن را دلباز کنید. زیرا نتیجه آن، تاثیری باورنکردنی روی نحوه زندگی شما خواهد گذاشت.
یک اتاق اضافه کنید.
زمانی که قصد فروش خانه را داشته باشید، اتاق خواب اضافی ویژگی بزرگ و مهمی محسوب می شود. این اتاق اضافی می تواند در زیرشیروانی باشد، می توانید اتاق های موجود را کمی دست کاری کرده و یک اتاق دیگر اضافه کنید، یا براساس نوع ساختمان در پشت یا زیر آن اضافه کنید.
مدیر یک شرکت ساختمانی در سیدنی عقیده دارد نمای ساختمان و ظاهر اولیه آن خیلی مهم است. او توصیه می کند باغچه جلوی خانه زیبا و چشم نواز باشد و ورودی جلوی خانه تمیز و مرتب. او همچنین عقیده دارد که سر و سامان دادن جزئی به باغچه جلوی خانه و ورودی جلویی، نمای ساختمان را به کلی تغییر داده و زیبایی آن را چند برابر می کند.
رنگ و قطعات جانبی را نو کنید.
با کمی رنگ می توان یک فضای دل مرده و کهنه را متحول کرد. دیوارهای داخلی و سقف را دوباره رنگ کنید، چراغ و دسته و دستگیره درب و قفسه ها را هم عوض کنید. این کار با هزینه بسیار کم، ظاهر محیط را متحول می کند.

بازسازی محل کار

نحوه بازسازی محل کار

“چهار اقدام اصلی در بازسازی محل کار”

هرازگاهی باید محل کار خود را نوسازی کنید، حس و حال آن را نو نوار کنید، فضا را تغییر بدهید و برای جذابیت بیشتر، سبک و سیاق جدیدی به آن بدهید. شاید زمان بازسازی محل کار شما که برسد، ندانید از کجا شروع کنید. فاکتورهای زیادی را باید در نظر بگیرید. شاید در زمینه کاری خود خبره باشید، اما بازسازی ساختمان تخصص شما نیست. ما با این چهار قدم اصلی در مرحله برنامه ریزی، در بازسازی محل کارتان به شما کمک می کنیم :
۱-پارامترهای پروژه خود را تعیین کنید.
قبل از برداشتن کوچک ترین قدم در این راه، باید اهداف و زمانبندی پروژه خود را کامل و دقیق تعریف کنید. از اهدافی که می خواهید در این راه به آن ها برسید، به ترتیب اهمیت یک لیست تهیه کنید. با در نظر گرفتن بودجه و زمانی که می توانید به این کار اختصاص بدهید، شاید بتوانید یک یا دو از اقدامات بازسازی محل کار تان را همزمان انجام بدهید. پس باید از قبل یک برنامه ریزی واقع گرایانه داشته باشید تا در صورتی که مجبور شدید، بتوانید پروژه های مهم تر را انتخاب و روی آن ها تمرکز کنید. وقتی مورد ایده آل خود را پیدا کردید، درباره مدت زمان میانگین این دسته از پروژه ها تحقیق کنید. زمانبندی ای را تعیین کنید که نسبت به پروژه و محیط کار شما منطقی باشد.
۲- از پیمانکاران ساختمان کمک بگیرید.
پروژه بازسازی خوب، نیازمند تیم کاری خوب است پس از قبل تحقیق کرده و بهترین تیم خدماتی را برای پروژه خود پیدا کنید. مطمئن شوید که دستمزد آن ها با بودجه شما همخوانی دارد و بازگشت سرمایه مناسبی دارد. مراجع، پیشنهادات و معرفی ها و تبلیغات رسانه ای را بگردید تا مطمئن شوید تجربه و کارآمدی های مد نظر شما را دارند. وقتی چندین کاندیدای پایانی را انتخاب کردید، با آن ها مصاحبه کنید و از آن ها سوال بپرسید. سوالاتی که باید بپرسید عبارت هستند از : پروژه هایی که در انجام آن تخصص دارند و اینکه آیا قبلا پروژه هایی شبیه به پروژه شما را انجام داده اند یا خیر. آشنایی با نحوه عملکرد آن ها در صورت بروز مشکل هم اهمیت بسیاری دارد. یک پیمانکار راستگو و حرفه ای به تمام سوالات شما با کمال میل پاسخ می دهد.
۳- سبک جدید خود را به دقت انتخاب کنید.
هنگام تنظیم و انتخاب نحوه بازسازی محل کارتان، فاکتورهای زیادی را باید در نظر بگیرید. به طور مثال در حال حاضر چه نوع دفتری دارید؟ زمینه کاری شما چیست؟ اگر زمینه کاری شما ایجاب می کند ارباب رجوع زیادی داشته باشید، باید در صورت نیاز ورودی دفتر را طراحی کنید و راحتی مشتری را هم در نظر داشته باشید. چه فرهنگ و جوی در شرکت حاکم است؟ ثابت شده که برخی رنگ های خاص، چهارچوب ذهنی کارمندان را تحریک می کند. به علاوه تصمیم گیری شما درباره اضافه یا حذف کردن وسایل و لوازم بزرگ، روی باز یا محدود بودن فضای کار تاثیر به سزایی دارد. خواسته های خود را در مراحل اولیه ابراز کنید. سبک های جدید، وسایل، میز و مبلمانی که انتخاب می کنید باید باعث افزایش و ارتقای فضا و اتمسفر دفتر کار شوند.
۴- آمادگی کندروی و موانع را داشته باشید.
همانطور که می دانید، هیچ پروژه ای کاملا براساس پیش بینی ها پیش نمی رود. اگر آمادگی کامل برای مواجهه با موانع سر راه را داشته باشید، می توانید به موفقیت هم دست پیدا کنید. برای درک کامل احتمالات قوی، درباره پروژه های مشابه پیشین تحقیق کنید تا ببینید از ابتدا مرتکب چه اشتباهاتی نشوید. در صورت بروز اشتباه و مشکل، باید آمادگی مالی و روحی برخورد با آن را داشته باشید. متخصصین می گویند باید ده الی پانزده درصد بودجه را به مخارج غیرقابل پیش بینی اختصاص بدهید. در هر مرحله از برنامه ریزی اعم از زمانبندی، بودجه، سبک و سلیقه (انتخاب جایگزین)، چند درصد احتمال خطا در نظر بگیرید. فقط در این صورت می توانید بدون دردسر، سریع و راحت با مشکلات مواجه شوید.

بازسازی

قبل از بازسازی چه کارهایی انجام دهیم

توصیه هایی برای یک صاحبخانه که قصد بازسازی دارد

هر بازسازی، یعنی بازگشت سرمایه.

نهایتا هر خانه ای نیاز به بازسازی دارد. اما اگر مراقب نباشید، این کار می تواند خانه شما را از بازار فروش محو کند و سود فروش آن را کمتر از چیزی که می خواهید کند. پس یک صاحبخانه که می خواهد این پروژه را خودش به دست بگیرد، چطور می تواند از پس آن بربیاید؟

از قبل برنامه ریزی کنید.

بدترین تصمیمی که می توانید بگیرید این است که بعد از رفتن مستاجر، شروع به برنامه ریزی برای بازسازی خانه کنید. از همان لحظه که متوجه شدید ملک شما قبل از اجاره رفتن دوباره، نیاز به تعمیرات و نوسازی دارد باید از کارهایی که باید انجام شود لیست بردارید. کارهایی که از عهده شما برمی آید و برنمی آید را مشخص کنید. برای کارهایی که از دست شما ساخته نیست شروع به پس انداز کنید.

ترجیحا زمانی بازسازی کنید که خانه خالی است.

از شروع پروژه، در زمان حضور مستاجر اجتناب کنید. شما از لحاظ قانونی موظفید برای مستاجری که بابت این ملک اجاره می پردازد، آرامش و رفاه ایجاد کنید. و مکان ساخت و ساز آرامش چندانی ندارد. اگر واقعا مجبور به انجام بازسازی در حضور مستاجر هستید (مثلا در صورتی که یک درخت روی سقف خانه افتاده و آن را از بین برده)، یا آن ها را به مکان دیگری منتقل کنید، یا از آن ها بخواهید تعهدنامه ای امضا کنند که در آن ذکر شده با انجام بازسازی مشکلی ندارند و بعدها نتوانند بابت سر و صدا از شما شکایت کنند. حتما قوانین شهری خود درخصوص راهکارها و نیازهایتان دربرابر غرامت مستاجر را بررسی کنید.

مهم ترین مواردی که باید روی آن ها بیشتر هزینه کنید.

بازسازی ساختمان ، یک حرکت تعادلی است. با بودجه خود به چه چیزهایی می توانید برسید؟ اما مواردی وجود دارد که صرف هزینه بیشتر روی آن ها، همیشه مقرون به صرفه است.

  • اولین مورد کفپوش مرغوب است. کاشی صنعتی مرغوب، محکم (نه لمینت!)، اینها گزینه هایی هستند که هنگام خرید کمی گران تر از باقی محصولات خواهند بود. اما دوام و پایداری فوق العاده آن ها با مخارج کلی مالکیت، باعث می شود در پایان کار به صرف شما تمام شود.
  • دومین گزینه، کاشی و چینی بهداشتی درجه یک است، به خصوص در حمام. این قطعات و لوازم خیلی دیرتر می پوسند، کمتر می شکنند و در نتیجه نیاز کمتری به تعمیر توسط لوله کش یا خودتان دارند. پس مقرون به صرفه هستند.

بازسازی فعالانه داشته باشید.

برای رسیدن به یک بازسازی فعال موفق، باید از مواردی که به طور منطقی در طول سالیان آینده در هر خانه با خرابی مواجه می شود، یک لیست تهیه کنید. این برنامه ریزی کمک می کند توسعه دهی های خود را به خوبی از قبل مدیریت کنید و “برنامه ریزی از پیش تعیین شده” را آسان تر می کند. از همه مهم تر، این کار کمک می کند بعد از رفتن هر مستاجر مهم ترین اتاقی که نیاز به بازسازی دارد را انتخاب کنید تا روزی نرسد که مجبور شوید برای تکمیل یک پروژه عظیم بازسازی در زمان موعد، از یک کارت اعتباری جدید استفاده کنید.

هنگام بازسازی، به فکر اجاره باشید.

حتی اگر ملک شما نیازی به تعمیرات هم نداشته باشد، بهتر است این کار را بکنید که بتوانید از مستاجر بعدی اجاره بیشتری بگیرید. موارد زیر، انواعی از بازسازی هستند که در افزایش اجاره تاثیر به سزایی دارند :

  • رنگ آمیزی
  • کفپوش چوبی
  • بهسازی آشپزخانه
  • بهسازی حمام
  • بهسازی ظاهر ورودی خانه
  • نورپردازی، به خصوص در نقاط تاریک خانه

با توجه به بودجه خود، هر تعداد از این موارد که می توانید را انجام بدهید و اجاره خود را بیشتر کنید. فقط مراقب باشید خانه را بیش از حد لوکس نکنید. اگر سطح خانه شما از محله بالاتر برود، یک جواهر قیمتی روی دستتان می ماند که کسی بابت آن اجاره کافی نمی دهد تا سرمایه هزینه شده به جیبتان برگردد. نقطه تعادل را پیدا کنید تا هربار خالی شدن خانه، تبدیل به فرصتی برای شما شود.

 

بازسازی خانه

بازسازی خانه یا نقل مکان

“چطور بین بازسازی خانه و نقل مکان، یکی را انتخاب کنیم؟”

تازگی ها حس می کنید جای نفس کشیدن ندارید؟ رطوبتی که از وسط خانه رد شده اعصاب شما را خرد می کند؟ شاید وقت رفتن رسیده… اما صبر کنید، شاید بهتر باشد که بازسازی کنید. چطور باید تصمیم بگیرید که بمانید یا ساختمان تان بازسازی کنید، یا به خانه بزرگ تری نقل مکان کنید؟ این مقاله در این تصمیم گیری پیچیده و بزرگ به شما کمک می کند.

۱-بدانید با چه مسائلی درگیر می شوید. قبل از شروع بازسازی خانه ، یا ترک خانه و نقل مکان باید بدانید با چه مسائلی روبرو می شوید. اگر هزینه سرمایه گذاری روی خانه فعلی یا خانه ای که قصد نقل مکان به آن را دارید، مساوی یا کمتر از قیمت فروش خانه فعلی شما باشد، ماندن در خانه فعلی به صرفه تر است. در این صورت فاکتورهای دیگری را هم باید در نظر بگیرید که در نقل مکان با آن ها مواجه می شوید مثل هزینه های مالی، زمانی و احساسی، حذف برخی موارد، برقراری دوباره ارتباط، تغییر مسیر، تغییر مدرسه و غیره. چنانچه قصد نقل مکان به خانه دیگری در همان محله را ندارید، این تغییر و تحولات، کفه ترازوی ماندن در خانه فعلی را سنگین تر می کنند. از طرف دیگر زندگی در خانه ای که در حال بازسازی است، پراسترس می باشد و ناگفته نماند که بالا زدن هزینه ها از جدول تخمین هم مساله ای نادر نیست. همچنین باید تاخیرها و کار کردن همزمان کارگران روی چند پروژه را هم در نظر گرفت، یعنی زمانی که به آن ها نیاز دارید در دسترس نخواهند بود.

۲- مزایای ماندن را بسنجید. یک لیست از دلایلی که باعث می شوند بخواهید بمانید و بازسازی کنید تهیه کنید. به این موارد کلیدی و مثبت دقت کنید :- سود بازپرداخت وام خانه فعلی کم است، مبلغ زیادی از بازپرداخت نمانده.- ماندن در خانه فعلی هزینه های کمتری در پی دارد مثل دستمزد وکیل، کمیسیون مشاور املاک و غیره.- در محله فعلی جا افتاده اید و اطرافیان نزدیکی مثل همسایه، دوستان، هم مدرسه ای، هم باشگاهی و غیره دارید.- با زیرساخت های محلی مثل حمل و نقل عمومی، فروشگاه ها، مدارس، کتابخانه، باشگاه، مطب پزشک و غیره آشنا شده اید.- برای بهبود و پیشرفت وضعیت خانه فعلی اقداماتی از قبیل عایق بندی، سیستم سرمایش و گرمایش، فرش، نوسازی وسایل قدیمی و غیره انجام داده اید.- به این خانه حس وابستگی و مالکیت دارید.- فضای کافی در بالا و اطراف برای گسترش دارید، بدون اینکه امکاناتی را از دست بدهید.

۳- مزایای نقل مکان را بسنجید. در همین مقوله لیستی از مزایای نقل مکان هم تهیه کنید. به این نکات کلیدی توجه کنید :- بدون اضافه کردن بخشی به خانه، فضای بیشتری خواهید داشت.- مجبور نیستید با دلالان معاملاتی، سازندگان، معماران و غیره مواجه شوید. همچنین مجبور نیستید برای مدتی حریم خصوصی خانه خود را با سر  و صدای کار، کثیفی، گرد و خاک و دیگر عواقب بازسازی ساختمان تقسیم کنید.- نقل مکان می تواند در ساختار خانواده تاثیراتی بگذارد. فرزندان بزرگ تر و والدین خانه ای خواهند داشت که برای هردوی آن ها حریم خصوصی کافی دارد.- شاید شکل یا سبک خانه فعلی هیچوقت مورد پسند شما نبوده.- برخی مشکلات هرگز حل نمی شوند مثل آلودگی قارچ و کپک یا نزدیکی به واحدی صنعتی.- اضافه کردن بخش جدیدی به خانه احتمالا هویت اصلی آن را از بین می برد.- باتوجه به محله مسکونی شما و قیمت های فعلی در بازار، بازسازی منزل معمولا سرمایه گذاری هنگفتی روی ملک خواهد بود.

۴- هردو لیست را ارزیابی و بررسی کنید تا به نقطه تعادل برسید. شاید مواردی در لیست اول باشد که در حال حاضر نتوانید آن ها را ببینید. به طور مثال شاید خانه شما دلنشین و زیبا باشد اما جایی برای توسعه آن نباشد. یا شاید برای اضافه کردن یک طبقه فوقانی به آن، با همسایه ها به مشکل بخورید. البته شاید بتوانید با برنامه ریزی درست و مشاوره، بر بعضی از دلایل نقل مکان غلبه کنید. به طور مثال اگر در وخیم ترین دوران بازسازی خانه برای یک یا دو ماه به ویلای مسافرتی خود بروید، گسترش دادن خانه به طرزی هنرمندانه انجام می شود که کمترین ناراحتی را به همراه دارد. قبل از صرف نظر قطعی از نوسازی و مرمت خانه فعلی خود، باید با معمار یا سازنده ها درباره همه احتمالات صحبت کنید. مشورت با وکیل یا مشاور هم در سرمایه گذاری هنگفت بالقوه کمک می کند. شاید برای از بین بردن نگرانی ها هم کافی باشد.

۵- به حس خود اعتماد کنید. بعضی اوقات مساله به سادگی ترک خانه ای است که سال ها در آن زندگی کردید. تغییر مکان، دیدگاه و سبک زندگی، جان تازه ای به خانواده می دهد. اگر حس می کنید وقتش رسیده که از این خانه بروید، همین حس قوی ترین مشوق شما برای نقل مکان خواهد بود.توصیه ها :- اگر مشکلات سلامتی مثل نزدیکی به واحدهای صنعتی، رطوبت، رشد قارچ سمی و غیره شما یا خانواده تان را تهدید می کند و اگر مشکلات پزشکی قابل توجهی در خانواده وجود دارد، این فاکتور باید کفه ترازوی دلایل نقل مکان شما را سنگین تر از هر کفه دیگری بکند. البته اگر از پس هزینه آن برمی آیید. اگر نه، بازسازی منزل شما باید شامل امکانات جدیدی باشد که خطر این عوامل را کاهش بدهد مثل سیستم فیلتر تصفیه آب و هوا. یا حتی می توانید استشهادی محلی تهیه کنید که طبق آن قوانین صنعتی منطقه سختگیرانه تر عمل کند. برای یافتن راهی که خانه شما را بعد از بازسازی ساختمان به مکانی سالم تر تبدیل کند با معمار، سازنده و متخصصین سلامت مشورت بگیرید.برای انجام راهکارهای مذکور به این ابزار نیاز دارید:کاغذ و خودکار، یا یک کامپیوتر برای تهیه لیست ها.مشاوران حرفه ای.

نحوه بازسازی خانه های قدیمی

نحوه بازسازی خانه های قدیمی

“نحوه بازسازی خانه های قدیمی”

بعضی از خانه ها ارزش زمینی که روی آن ساخته شده اند را ندارند. در برخی مواقع این مساله نتیجه خرابی های گسترده در اثر آتش سوزی، سیل یا دیگر شرایط خاص می باشد. در موارد دیگر این خانواده ها هستند که نیاز به فضای بزرگ تری دارند. یا اینکه از ویژگی های “دوست داشتنی” خانه قدیمی خود که در هنگام خرید جذاب بوده خسته شده اند، ویژگی هایی مثل پله های جیر جیر کننده، اتاق های کوچک با شکل عجیب و غیره. در ادامه بررسی می کنیم بازسازی خانه های قدیمی به صرفه تر است یا نقل مکان به خانه جدید

وقتی خانواده ای با این مساله مواجه می شوند که خانه آن ها دیگر قابل سکونت نیست بلافاصله دو راه حل به ذهن آن ها می رسد : نقل مکان یا بازسازی ساختمان. گزینه دوم که معمولا انتخاب بهتری است،  بازسازی ساختمان از پایه است. با توجه به صرفه جویی در زمان و هزینه ای که از ساخت و ساز مقیاسی ناشی می شود، گزینه دوم بهترین حالت ممکن را ارائه می دهد. اگر بازسازی خانه های قدیمی را در همان مکان قبلی انجام بدهید به خانواده خود اجازه می دهید در حین لذت بردن از خانه جدید که با نیازهای متغیر شما همخوانی دارد، در مکانی که دوست دارند باقی بمانند. اگر خانواده ای از محل زندگی خود راضی باشند و به آن محیط وابستگی های زیادی داشته باشند، نقل مکان گزینه پرطرفداری نخواهد بود. پیدا کردن خانه ای جدید با قیمت مناسب به نحوی که فرزندان شما مجبور به تعویض مدرسه نباشند، تا پارک محلی یا مرکز شهر فاصله کوتاهی باشد، و زمان رفت و آمد به محل کار کوتاه باشد، اگر غیرممکن نباشد بسیار سخت خواهد بود.

نحوه بازسازی خانه های قدیمی
بازسازی خانه های قدیمی شاید در ابتدا به نظر خوشایند بیاید اما محدودیت های خودش را دارد. بزرگ ترین مزیت آن این است که به شما اجازه می دهد در محله ای که دوست دارید بمانید. از بزرگ ترین معایب آن هم می توان به هزینه هنگفت و زمانبندی های مبهم ساخت و ساز اشاره کرد. حتی با برنامه ریزی های محافظه کارانه هم گزینه ای پرهزینه است. افرادی که دست به این کار می زنند معمولا از کارهایی که باید برای کاهش هزینه انجام می دادند پشیمان هستند و به این فکر می کنن که شاید خرید خانه ای شبیه به خانه رویاهایشان گزینه به صرفه تری بوده. تقریبا همه پروژه های بازسازی خانه های قدیمی بیش از زمان تخمین زده شده طول می کشند. شاید خانواده ها بتوانند در محلی که این کار انجام می شود بمانند اما در پروژه های لوکس و پرهزینه افراد مجبور می شوند هفته ها یا حتی ماه ها به مکان دیگری بروند. پس به غیر از هزینه های واقعی این کار، خانواده ها باید هزینه نقل مکان موقتی و دیگر دردسرها را هم در نظر بگیرند.
شاید بزرگ ترین محدودیت این کار خود خانه باشد. هرچقدر هم که صاحبان خانه و پیمانکارها خلاق باشند، طراحی پلان اصلی خانه سد راه تغییر دکوراسیون خواهد بود. به عبارت دیگر شاید بتوانید خانه را گول بزنید اما خانه ای که می خواهید نمی شود.
بعضی افراد معتقدند تخریب کلی خانه آخرین گزینه موجود است. این کار فقط زمانی ممکن است که سازمان های مربوطه اعلام کنند خانه قدیمی تر از آن است که بشود نجاتش داد. درواقع تخریب خانه قدیمی و ساختن خانه ای مقیاسی به جای آن گزینه ای عالی است که در زمان و هزینه صرفه جویی می کند. به علاوه به صاحب خانه اجازه می دهد خانه خود را از پایه بسازد. به جای زندگی با تصمیماتی که افراد دیگری دهه ها پیش گرفته اند، می توانند اندازه و سبک خانه خود را انتخاب کنند. طراحی پلان آن می تواند از نیازها و علایق آن ها الهام بگیرد.
برای افرادی که مزایا و معایب بازسازی خانه های قدیمی را مقایسه می کنند، زمان فاکتور بسیار مهمی محسوب می شود. صاحبخانه هایی که به طور فصلی از خانه خود استفاده می کنند به طور حتم دوست ندارند از زمان تعطیلات و مسافرت آن ها کاسته شود. ساخت و ساز مقیاسی در کمترین زمان ممکن مورد نیاز برای ساخت و ساز سنتی، بهترین نتیجه را ارائه می دهد تا این پروژه به طور کامل بین فصول انجام شود. صاحبان خانه های ساحلی می توانند پروزه خود را بعد از روز کارگر برنامه ریزی کنند و مطمئن باشند که تا فصل تعطیلات تابستانی برمی گردند. عاشقان زمستان هم می توانند تخریب را برای آخر فصل برنامه ریزی کنند و به محض باز شدن شکوفه ها برگردند. بازسازی خانه های قدیمی امکاناتی مانند سیستم سرمایش و گرمایش مرکزی به همراه دارد که خانه را در تمام فصول به مقصدی دلپذیر تبدیل می کند.
این گزینه فقط مخصوص افرادی که از خانه خود خسته شده اند نیست. در چند سال اخیر تعداد افرادی که در مناطق محبوب ساحلی و اسکی خانه هایی می خرند که قصد زندگی در آن را ندارند افزایش یافته. به جای خرید ملکی که آن را دوست ندارند، این افراد خانه موجود را تخریب کرده و به جای آن خانه ای سفارشی و مقیاسی براساس سلایق خود می سازند. در اغالب اوقات این کار ارزش ملک را به طور قابل ملاحظه ای افزایش می دهد.

“نُه نکته ای که قبل از بازسازی خانه های قدیمی باید بدانید”

۱- احتمالا می دانید که در طول مدت بازسازی منزل تان، قرار است لای گرد گچ و خاک اره زندگی کنید. چیزی که نمی دانید این است که نشست کامل این گرد مدت زمان زیادی طول می کشد پس باید آماده باشید بعد از تمام شدن کار و کنار گذاشتن ابزارها، جاروبرقی بکشید. توجه کنید که برای تمیز کردن این گرد و خاک نمی توانید از جاروبرقی خانگی استفاده کنید. این خاک خیلی نرم و ریز است و جاروی خانگی را خراب می کند. یا یک جاروی صنعتی بخرید یا از یک شرکت خدمات نظافتی استفاده کنید.
۲- در طول مدت بازسازی، خانه شما دیگر محل آرامش شما نیست. بلکه قاتل جان شماست. پس سعی کنید دستکم یک اتاق را عاری از شلوغی و کثیفی کار نگه دارید. یک اتاق آرام و تمیز و مرتب که از به هم ریختگی کار به آن پناه ببرید و به خودتان یادآوری کنید خانه تان چه آرامشی می تواند داشته باشد، و خواهد داشت.
۳- اگر در محل پروژه زندگی می کنید، نباید از نبود گاه و بیگاه و بعضی اوقات طولانی مدت آب و برق تعجب کنید. همیشه گاز پیکنیکی آماده داشته باشید و با منقل کبابی آشتی کنید. در بطری های متعدد آب ذخیره کنید و چراغ سیار LED دم دست داشته باشید (مثل چادر زدن در طبیعت می ماند). پیمانکار مبادی آداب، قبل از قطعی امکاناتی که به آن ها عادت دارید به شما هشدار خواهد داد اما بدون شک دفعات غیرمنتظره هم خواهد بود.
۴- بازسازی خانه دو برابر زمانی که پیش بینی می کنید طول می کشد. شاید زمانی برسد که پیش خود فکر کنید چرا یک خانه جدید و زیبای آجری سه خوابه نخریدید که نیاز به هیچ تعمیر و توسعه ای نداشته باشد. قوی باشید. شاید الان نور انتهای تونل را نبینید، اما این نور هست، یک جایی وجود دارد. احتمالا پشت گرد گچ قایم شده.
۵- با وجود تمام تحقیقات و زحماتی که برای برنامه ریزی کشیدید، در طول راه به دفعات نظرتان را درباره طراحی خانه عوض می کنید. افراد نامطمئن و تاثیرپذیر باید منتظر کوهی از توصیه و پیشنهاد از سوی دوستان مجاهد و پیمانکارها باشند. به نظر خودم من یک تصمیم گیرنده قوی در طراحی داخلی و بازسازی ساختمان هستم اما حتی من هم با شنیدن تعداد زیادی نظر و ایده به خودم شک می کنم. قوی باشید، در غیر این صورت نظرتان باد هوا خواهد شد.

آماده باشید، بازسازی دوره ای پرچالش است.

۶- به طرز شدید و غیرقابل باوری خسته خواهید شد. درست است، از کار بدنی و فیزیکی. اما بیش از هرچیزی، از تصمیمات بی پایانی که باید بگیرید. شب ها با بی خوابی مطلق در رختخواب خود دراز می کشید و به این فکر می کنید که کاشی هایی که فردا باید در حمام نصب شوند بیانگر سلیقه شما هستند یا خیر. شکل آن ها بیش از حد محو نیست؟ شاید باید دوغاب دیگری انتخاب کنید که رنگ متضاد باشد؟ اما آیا تضاد آن با رنگ سنگ سینک دستشویی هماهنگی خواهد داشت؟
۷- بازسازی خانه یک پروژه وقت گیر است و زندگی اجتماعی شما را تبدیل به یک حفره خالی می کند. البته شدت این موضوع بستگی به دخیل بودن شما در پروژه دارد، که باز هم بستگی به بودجه شما دارد. اما به عنوان کسی که در وسط پروژه به سر می برد باید بگویم که زمان استراحت و تفریحم کاملا از بین رفته.در طول مدت پروژه به دفعات نظرتان را در مورد طراحی داخلی تغییر خواهید داد.

۸- نتیجه نهایی پروژه، یکی از لذت بخش ترین موفقیت های زندگیتان خواهد بود. این حس موفقیت و کمالگرایی در پروژه بازسازی است که مدام ما را به طرف خود می کشاند.
۹- و دوباره دست به این کار خواهید زد. بازسازی ساختمان، مثل به دنیا آوردن کودک است. نتیجه آن به قدری رضایت بخش و دوست داشتنی است که درد و سختی آن را فراموش می کنید.

هزینه بازسازی منزل

هزینه بازسازی منزل

“شش نکته درباره برآورد هزینه بازسازی منزل”

تنظیم بودجه ای واقع گرایانه برای بازسازی خانه ، بستگی به تخمینی دقیق از هزینه هایتان دارد. با رعایت این شش مورد، قبل از برداشتن اره و چکش، هزینه بازسازی منزل خود را به دقت ارزیابی کنید.
نکات اصلی :
– نسبت به وسعت پروژه خود واقع گرا باشید. اگر طراحی های مورد نظرتان فراتر از ابزارتان است، کمی کوتاه بیایید.
– با کمک ماشین حساب های بودجه یا راهنماهای ارزیابی هزینه، مخارج پروژه تان را تخمین بزنید.
– برای ترسیم نقشه ها از متخصص کمک بگیرید، به کمک این طراحی ها ارزیابی دقیق تری از هزینه ها خواهید داشت.
– از قانون اصلی این رشته پیروی کنید و حداقل از سه شرکت بازسازی استعلام بگیرید.
۱-قلمروی پروژه خود را تعیین کنید.
خیلی جالب است که ما انسان ها قادریم به محض باز کردن درب یک اتاق ، شروع به بازسازی آن کنیم. خیلی سریع متوجه می شویم چه کارهایی در سر داریم. وسعت و قلمروی پروژه شما، تاثیر به سزایی در هزینه آن دارد. یک لیست از کارهای ضروری و کارهای غیرضروری تهیه کنید. چون در طول برنامه ریزی مجبور می شوید وسعت پروژه خود را بازبینی کنید. باید اولویت بندی کنید.
۲- برای به دست آوردن تخمین تقریبی، لیست قیمت مصالح را چک کنید.
در سایت های ساختمان سازی و بازسازی ساختمان لیست قیمت هایی وجود دارد که کمک می کند قبل از شروع کار، یک راهنمای کامل تهیه کنید. اگر تا به حال دست به این کار نزده اید، احتمال دارد از هزینه آن شوکه شوید. چون نکته اصلی این محاسبات این است که نسبت به توانایی مالی خود واقع گرا باشید. اگر فکر می کنید فاصله چندانی با ته کشیدن بودجه خود ندارید، همین لحظه وسعت پروژه تان را بازبینی کنید.
۳- به کمک یک راهنمای هزینه دقیق، هزینه ها را ریز به ریز تشریح کنید.
شاید تا حالا چندین طرح و نقشه آماده کرده باشید. این کار کمک می کند درک بهتری از مراحل دخیل در کار داشته باشید. معماران، نقشه بردارها، سازمان مصرف کنندگان یا سازمان تبادل منطقه شما همگی می توانند توصیه های مفیدی درباره هزینه ساخت و ساز و بازسازی به شما بکنند.
۴- از متخصصین بخواهید نقشه های شما را بررسی کنند.
اگر تا حالا نقشه پروژه بازسازی یا ساخت را تکمیل نکرده اید، قبل از نهایی کردن بودجه خود، این کار را انجام بدهید. اگر قصد مدیریت هزینه های پروژه خود را دارید، این کار ضروری است. هزینه های ساخت و ساز به این موارد بستگی دارد :
– مصالح مورد استفاده.
– افرادی که استخدام می کنید.
– کیفیت کار، قطعات و اتصالات.
– وسعت پروژه.
– محل سایت.

۵- ده الی بیست درصد به بودجه نهایی برای روز مبادا اضافه کنید.
به این کار نقشه دوم یا پشتیبان یا همان نقشه ای برای روز مبادا می گویند. در این پروژه ها، بالا رفتن هزینه از سقف تعیین شده اتفاقی عادی است. متخصصین این رشته توصیه می کنند ده درصد از هزینه های پروژه را به عنوان بودجه پشتیبان به بودجه نهایی اضافه کنید. هیچ چیز به اندازه رویای نیمه کاره، تاسف برانگیز نیست، مثل یک بازسازی نیمه کاره رها شده به علت تمام شدن بودجه.
و در آخر، هرچقدر تحقیق کنید باز هم کم است. سایت های دولتی درباره ساخت و ساز، خرید و فروش خانه را پیدا کنید. بعضی اوقات توصیه های مفیدی در خصوص حمایت از مصرف کننده در ساخت و ساز و بازسازی خانه پیدا می کنید که تاثیر به سزایی خواهد داشت.